LUCAS frames / závodní team

Lucie Záleská

Narodila jsem se 7. července 1991 v Podbořanech a to super rodičům Pavlovi a Haně ( v cyklistické rodině, oba aktivně závodili na kole), prostě jablko nepadlo daleko od stromu. Bydlím a vyrůstám v malé vísce Blšany, která je proslavená fotbalem. Na kole jsem začala jezdit od malička, pak jsem zkoušela závodit za nábor a to v Podbořanech a Německu. Vždy jsem se umístila do 3. místa, ale kolo jsem vážne nebrala. Od sedmi let jsem začala navštěvovat taneční kroužek v ZUŠ Podbořanech se zaměřením na mažoretky, disco, balet a jazz, kterému jsem se aktivně věnovala plných sedm let. Otec ale doma neustále mluvil o holkách z týmu Konica Minolta Lucas Frames Hradec Králové a tak jsem mu řekla, že to zkusím s cyklistikou. Na první soustředění jsem odjela do Hradce Králové, kde jsem se seznámila s celým týmem a začala se připravovat na silniční sezónu 2005.

Můj první závod byl ČP v Soběslavi 9.4.2005 a v kategorii starších žákyň jsem se umístila na pěkném 2.místě. Závody se mi začaly líbit čím dál tím víc a tak jsem se řekla, že s cyklistikou začnu naplno. Mojí trenérkou se stala Julie Pekárková. Největších úspěchů jsem dosáhla na svém prvním M ČR 2005 na silnici, kde jsem získala zlatou, stříbrnou a bramborovou medaili. Celkově v ČP na silnici jsem se umístila na 3. místě.

Po rozpadu klubu Konica Minolta Lucas Frames HK, jsem přestoupila do CK Lucas Frames Blšany, za který jsem závodila v sezóně 2006.